More

  Rëndohet bilanci në Itali si pasojë e koronavirusit mediat italiane, deri më tani 21 persona kanë humbur jetën.

  Rëndohet bilanci në Itali si pasojë e koronavirusit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, deri më tani 21persona kanë humbur jetën.

  Numri i të vdekurve për shkak të koronavirusit ka shkuar në 21 persona. Ndërkohë që numri i të infektuarve është rreth 850. Doktorët italianë ndërkohë vazhdojnë që të mbajnë nën vëzhgim të sëmurët dhe t’i trajtojnë ata.

  Sot janë shëruar edhe tre pacientë të tjerë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 48. Ndërkohë, virusi po përhapet me shpejtësi, pavarësisht masave që janë marrë për të bllokuar lëvizjet, apo mbajtur në shtetrrethim zonat problematike dhe që shënuan rastin e parë.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here