lajme nga greqia

Ju skadojnë dokumentet e qëndrimit në Greqi? Ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët që ju kanë skaduar dokumentet ose janë në…

1 year ago

E tmerrshme në Greqi, gazetari i “Deutche Welle” lahet në gjak nga ekstremistët, nuk pranoi t’u tregonte kartën e identitetit pasi shkrepi disa foto

Një gazetar i Deutsche Welle, Thomas Jacoby, është dhunuar barbarisht nga ekstremistët e djathtë grekë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur…

1 year ago

Ky është shqiptari që humbi jetën në Greqi, mësohet arsyeja e përplasjes me rusët

Kanë dalë në pah fotot dhe identiteti i shqiptarit i mbetur i vdekur disa ditë më parë në burgun famëkeq…

2 years ago