Tag: parlamenti

  • Protestuesit djegin goma para godinës së Parlamentit

    Protestuesit djegin goma para godinës së Parlamentit

    Dhjetra protestues janë grumbulluar në 17:00 para godinës së Parlamentit, të udhëhequr nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. E teksa brenda godinës, deputetët e mazhorancës vijonin seancën plenare, disa protestues i kanë vënë zjarrin një gome para Parlamentit.