More

  Vrisni kancerin duke ngrënë këto ushqime

  Një ekip shkencëtarësh izraelitë kanë pohuar se ndoshta mund të shërojnë kancerin brenda vitit të ardhshëm. Deri atëherë, mbetet për tu bazuar tek ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e organizimit dhe ndalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme. Ajo çfarë hamë ndikon në shumë aspekte të shëndetit, përfshirë sëmundjet kronike si diabeti dhe kanceri.Ky artikull bazohet tek 13 lloje ushqimesh që ulin rrezikun e përhapjes së kancerit, të cilat janë:

  1 – Brokoli

  2 – Karrota

  3 – Bizele

  4 – Boronica

  5 – Kanellë

  6 – Fruta të thata

  7 – Vaj ulliri

  8 – Shafran indie

  9 – Domate

  10 – Hudhër

  11-Frutat agrume

  12-Fara liri


  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu