Më shum

  Kriminaliteti në Elbasan, Lleshaj: Policia nuk stepet nga kërcënimet

  Një tjetër zonë e nxehtë e kriminalitetit në vend është qyteti i Elbasanit. Atje, pas dy vitesh hetimi, Prokuroria e Krimeve të Rënda akuzoi Suel Çelën si personin që përplasi makinën e Gjergj Oshafit në hyrje të Tregut Agroushqimor dhe rrezikoi jetën e policëve.

  Megjithatë, gjatë dëshmisë së efektivëve të policisë për këtë rast u pa një tërheqje për të identifikuar autorin dhe atë që kishte ndodhur atë natë. Lind pyetja, a kërcënohen efektivët e Policisë së Elbasanit, ose a janë kërcënuar për rastin në fjalë? A ka informacion ministri i Brendshëm për këtë?

  “Kërcënime ka, nuk ka në të gjitha nivelet, por ka. Krimi këtë ka, kërcënon, mbrohet. Por di të them se policia nuk ka asnjë shenjë stepjeje në këtë betejë. Nuk dua të hyj në detaje hetimore për çështjen në fjalë, dua të bëj vetëm punën time në pozicionin tim. Të krijoj një mjedis që policia të bëjë punën optimale”, tha ministri Lleshaj.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here