lajme nga Elbasani

Pas tërmeteve, përmbytjet. Elbasani, nën ujë pas vetëm 30 minutash shi

“Çmendet” moti! Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi, që dhjetëra banesa në lagjen “5 Maji” të Elbasanit të përmbyten. Dëmet…

2 years ago

Kriminaliteti në Elbasan, Lleshaj: Policia nuk stepet nga kërcënimet

Një tjetër zonë e nxehtë e kriminalitetit në vend është qyteti i Elbasanit. Atje, pas dy vitesh hetimi, Prokuroria e…

2 years ago

“Unë jam Rexhina, lotët e vajzës time jetime do t`ju ndjekin gjithë jetën”

Unë jam Rexhina, ika e dëshiruar për aromën e bebes sime: Une jam Rexhina. E keni harruar emrin tim? Humba…

2 years ago

Sulmi mbi policinë në Elbasan, dëshmia: Në treg ka tunele nëntokë

Në procesin gjyqësor ndaj biznesmenit Suel Çela dhe miqve të tij, Enea Bekteshi e Kelmend Xhaferri, u dëgjuan rrëfimet e…

2 years ago

Elbasan, gjenden 100 predha artilerie në zonë të banuar

Lajmi eshte bere i ditur nga Ministria e Mbrojtjes e cila tha se Efektivët EOD të batalionit xhenier të Komandës…

2 years ago