Tag: ambasada amerikane

  • Rekomandimi i KE, ambasada e SHBA: Mbështetje për integrimin në BE

    Rekomandimi i KE, ambasada e SHBA: Mbështetje për integrimin në BE

    Ambasada amerikane në Tiranë shpreh mbështetje për Shqipërinë dhe gatishmërinë për të punuar me partnerët shqiptarë dhe BE për të siguruar integrimin në BE. Në një reagim pas rekomandimit pozitiv nga Komisioni Europian për çeljen e negociatave, ambasada e SHBA, vëren se Shqipëria vijon të bëjë para me zbatimin e reformave. “Ne mirëpresim rekomandimin e…

  • Protesta e opozitës pa afat, ambasada e SHBA thirrje qytetarëve amerikanë: Kujdes!

    Protesta e opozitës pa afat, ambasada e SHBA thirrje qytetarëve amerikanë: Kujdes!

    Nje dite para protestes se lajmeruar nga opozita ne daten 13 prill ne Tirane, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës u ka bërë thirrje qytetarëve amerikane të shmangin në formë kategorike kalimet në vendin ku është parashikuar të mbahet protesta e opozitës. Ambasada ne njoftimin e saj te sigurise, thekson se kohëzgjatja e demonstratës…