arkitektura

Si do të jenë ndërtesat e së ardhmes, arkitektët shpalosin idetë në konkurs

Revista e arkitekturës dhe dizenjimit, eVolo, ka organizuar një konkurs për se si do të jenë qytetet e së ardhmes.…

2 years ago

Kombinime ngjyrash për të transformuar shtëpine tuaj

Kur vjen puna tek ekperimentimi me ngjyrat për sa i përket arredimit të brendshëm, mundësitë janë të pafundme dhe përfshijnë…

2 years ago

Tre dizajnet e shtëpive në Mars

NASA ka marrë një hap tjetër për ta bërë të mundshme jetën në Mars, duke treguar top tre dizajnet e…

2 years ago