More

  Maqedonia

  - Advertisement -

  14 viktima nga aksidenti i autobusit në autostradën Tetovë-Shkup

  Është rritur gjatë natës bilanci i aksidentit tragjik në Maqedoni, duke shkuar në 14 të vdekur.

  Ky është mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

  Ridvan Bajrami, kirurg i specializuar ne spitalin “8 shtatori” në Shkup, është mjeku me zemer të madhe dhe pa ndalur është munduar me orë të tëra për t’iu dhënë ndihmë dhejtra të lënduarve në aksidentin e mbrëmshëm në autostradën Shkup-Tetovë.

  Eurostat: Shqipëria dhe Maqedonia, me qiratë më të lira në Europë

  Shqipëria dhe Maqedonia janë vendet më të lira të rajonit për sa i përket tregut të qirave, sipas EUROSTAT, që publikon një anketë të veçantë të përvitshme për tregun e qirave, me qëllim krahasimin me Brukselin.

  Maqedonia ndryshon emrin, miratohen me 81 vota amendamentet kushtetuese

  Parlamenti i Maqedonisë ka miratuar pasditen e kësaj të premteje ndryshimet kushtetuese për të mundësuar ndryshimin e emrit të vendit, në Republika e Maqedonisë së Veriut, sipas marrëveshjes së arritur në Prespë me fqinjin jugor të saj, Greqinë.
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -