Tag: Merkel

  • Përfundon takimi Rama-Merkel, ja për çfarë u diskutua

    Përfundon takimi Rama-Merkel, ja për çfarë u diskutua

    Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se në këtë takim u diskutua mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Gjithashtu mësohet se Kryeministri Rama foli edhe per pritshmëritë e qeverise shqiptare…