Rama njofton amnisti:Të gjithë emigrantët do deklarojnë pasurinë, do gjurmohen në fund të botës

Kreu i qeverisë ka njoftuar se të gjithë qytetarët shqiptarë dhe emigrantët duhet të deklarojnë pasuritë që kanë, në asete apo në para. Edi Rama nga Kongresi i PS u shpreh se do të ketë një amnisti me një afat të caktuar, ku të gjithë ata që kanë fituar para me djersë dhe me punë… Continue reading Rama njofton amnisti:Të gjithë emigrantët do deklarojnë pasurinë, do gjurmohen në fund të botës

Përfundon takimi Rama-Merkel, ja për çfarë u diskutua

Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se në këtë takim u diskutua mbi ecurinë e reformës në drejtësi dhe procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Gjithashtu mësohet se Kryeministri Rama foli edhe per pritshmëritë e qeverise shqiptare… Continue reading Përfundon takimi Rama-Merkel, ja për çfarë u diskutua

Djegia e mandateve, Rama: Ditë e keqe, fatale edhe për negociatat

Kryeministri Rama tha se djegia e mandateve është një ditë e keqe për demokracinë. Sipas tij kjo mund të rezultojë fatale edhe për negociatat për anëtarësim në BE Rama: Është ditë e keqe për demokracinë shqiptare kjo ditë e sotme, s’ka dyshim. Është e dëmshme? Sa të duash për produktivitetin e jetës tonë politike kjo zgjedhje… Continue reading Djegia e mandateve, Rama: Ditë e keqe, fatale edhe për negociatat