More

  15 efektivë policie dhe 4 protestues të plagosur në QSUT

  Një panoramë e ngjashme me skena lufte në Lindjen e Mesme është ajo që po ofron Tirana sot në mbrëmje, teksa policia dhe protestuesit po përleshen te “Rruga e Elbasanit” me gaz lotsjellës, gurë dhe bomba molotov.

  Ndërkohë që përplasja ka edhe një bilanc të rëndë të plagosurish, pasi shifrat e apdejtuara nga spitali i Traumës dhe QSUT tregojnë se 15 policë dhe 4 protestues po trajtohen me ndihmë mjekësore.

  Lëndimet janë të llojeve të ndryshme por asnjë nuk ka dëmtime serioze.

  Ndërkohë edhe nga radhët e protestuesve ka pasur probleme për shkak të gazit lotsjellës.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu