Lëkundje tërmeti në qarkun e Korçës sot

Lëkundje tërmeti janë regjistruar pasditen e sotme në qarkun e Korçës. Tërmeti ka qenë me magnitutë 3.9 dhe me epiqendër në Devoll, në afërsi të kufirit me Greqinë.

Për momentin nuk raportohet për dëme materiale apo njerëz të lënduar.

Në 1 qershor, qarku i Korçës u godit nga një seri tërmetesh që dëmtoi shumë banesa dhe disa persona mbetën të plagosur.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *