More

  Ngriti flamurin kombëtar në Ohër, ja dënimi që merr shqiptari /Video

  Gjergj Prekoçaj ka udhëhequr një grup arbëresh, teksa kanë shpalosur flamurin e Shqipërisë në Kalanë e Ohrit.

  Por, ky akt i ka kushtuar rëndë shqiptarit.

  Ai është dënuar me 1100 euro, dhe ndalesë për 5 vite për të hyrë në Maqedoninë e Veriut.

  “Më kanë ndaluar për pesë vite hyrjen në Maqedoninë e Veriut. Kjo është toka jonë. Nuk do të ndalemi. Na jemi në tokën tonë arbërore dhe ne jemi për bashkim kombëtar”, ka thënë Gjergj Prekoçaj./ shqip.info


  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here