Numërohet votat gabim në Eurovizion,ndryshon renditja e Shqipërisë

Nuk është hera e parë që ndodh gabimi në numërimin e votave në Eurovizion. Edhe këtë vit, kështu ka ndodhur. Lajmin e ka publikuar faqja zyrtare e Eurovizionit, duke lajmëruar se pas rillogaritjes së pikëve, renditja ka ndryshuar. Pas numërimit të votave edhe një herë, ky është rezultati i saktë dhe final i natës finale.… Continue reading Numërohet votat gabim në Eurovizion,ndryshon renditja e Shqipërisë

Eurosong, Jonida Maliqi ndez flakë finalen, publiku shpërthen në brohoritje

Jonida Maliqi ka performuar në shqip këngën ‘Ktheju Tokës’ në Tel Aviv, në finalen e ‘Eurosong 2019’ dhe në fund të këngës publiku ka shpërthyer në brohoritje dhe duartrokitje. Përfaqësuesja e Shqipërisë ka kënduar e dyta në radhë, ndërkohë janë edhe 24 këngë të tjera që do të performohen dhe më pas do të shpallet… Continue reading Eurosong, Jonida Maliqi ndez flakë finalen, publiku shpërthen në brohoritje

Euro song/ Radio Times: Ju prezantojmë me Jonida Maliqin

“Radio Times” ka shkruar një artikull për pjesëmarrjen e Shqipërisë në konkursin europian të këngës “Eurosong”. Kjo media vë në dukje se Shqipëria këtë vit ka si përfaqësuese Jonida Maliqin. Media në fjalë shkruan se Shqipëria ka marrë pjesë për herë të parë në Eurosong në vitin 2004. “Shqipëria mori pjesë për herë të parë… Continue reading Euro song/ Radio Times: Ju prezantojmë me Jonida Maliqin

Kënga e Shqipërisë, dhimbje për emigrimin

Blogu zyrtar i “Eurosong 2019”, Wiwiblogs ka komentuar të gjitha këngët që marrin pjesë në festivalin e sivjetshëm europian që zhvillohet në Izrael. Në blog shkruhet se 41 këngë do të përfaqësojnë 41 shtete europiane. Izraeli e organizon këtë festival për të tretën herë. Ndërkaq, në pjesën për këngën e Shqipërisë thuhet se kënga e… Continue reading Kënga e Shqipërisë, dhimbje për emigrimin

Eurovision, nisin xhirimet për vidoklipin e ‘Ktheju Tokës’

NISIN XHIRIMET PËR VIDEON E KËNGËS “KTHEJU TOKËSAndia 5 Mars 2019 Kanë nisur xhirimet e videoklipit të këngës “Ktheju tokës”, me të cilën Shqipëria do të prezantohet në Eurovision, në Tel Aviv. Klipi, i cili po punohet nga Triangle Media Group, është konceptuar në një mënyrë mjaft të veçantë. Bazuar mbi mesazhin e fortë të… Continue reading Eurovision, nisin xhirimet për vidoklipin e ‘Ktheju Tokës’