Tag: Kriza

  • Eurodeputetët takojnë Bashën dhe Kryemadhin. Diskutohet zgjidhja e krizës

    Eurodeputetët takojnë Bashën dhe Kryemadhin. Diskutohet zgjidhja e krizës

    Para vendimit për hapjen ose jo të bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian në Tiranë ka mbërritur delegacioni i Parlamentit Europian. Aktualisht ata po zhvillojnë një takim e krerët e opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. Ndërsa më pas do të takojnë edhe kryeministrin Edi Rama. Në mbërritje, shefi i misionit, eurodeuteti Tunne…