Tag: Basha

  • Eurodeputetët takojnë Bashën dhe Kryemadhin. Diskutohet zgjidhja e krizës

    Eurodeputetët takojnë Bashën dhe Kryemadhin. Diskutohet zgjidhja e krizës

    Para vendimit për hapjen ose jo të bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian në Tiranë ka mbërritur delegacioni i Parlamentit Europian. Aktualisht ata po zhvillojnë një takim e krerët e opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. Ndërsa më pas do të takojnë edhe kryeministrin Edi Rama. Në mbërritje, shefi i misionit, eurodeuteti Tunne…

  • Kuvendi në seancë, opozita grumbullohet në protestë

    Kuvendi në seancë, opozita grumbullohet në protestë

    Teksa brenda godinës së Parlamentit, deputetët e mazhorancës janë grumbulluar për të zhvilluar seancën plenare, një grup mbështetësish të opozitës janë grumbulluar për të protestuar. Ashtu edhe siç pritej, kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë fjalën para protestuesve. Basha thirrje policisë: Arrestoni Ramën!Kreu demokrat Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur në protestë bëri thirrje…