Categories
Lajme

Tiranë, vijon tensioni para parlamentit

Atmosfera e tensionuar që u vu re fillimisht para godinës së Qeverisë, u përsërit dhe përpara selisë së parlamentit, ku manifestuesit u mblodhën duke ju përgjigjur thirjes së drejtuesve të opozitës. Policia ndërhyri me gazlotsjellës për të shpërndarë grupet e protestuesve të cilët tentuan të shtynin kordonin e policisë, ndërsa drejt këtyre të fundit, u […]

Categories
Lajme

Protesta/Zbulohet plani i opozitës, rrethim Parlamentit në 6 pika

Ndryshe nga protestat e mëparshme, që janë përqendruar tek hyrja kryesore e Parlamentit, opozita ka një plan tjetër për nesër. “BalkanWeb” mëson se plani është konfirmuar nga një zyrtar i lartë i opozitës. Plani i ri i opozitës ka për qëllim të paraqesë një Parlament që funksionon vetëm me forcën e blindave dhe dhunën policore kundër protestuesve. […]

Categories
Lajme

Kuvendi në seancë, opozita grumbullohet në protestë

Teksa brenda godinës së Parlamentit, deputetët e mazhorancës janë grumbulluar për të zhvilluar seancën plenare, një grup mbështetësish të opozitës janë grumbulluar për të protestuar. Ashtu edhe siç pritej, kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë fjalën para protestuesve. Basha thirrje policisë: Arrestoni Ramën!Kreu demokrat Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur në protestë bëri thirrje […]

Categories
Lajme

Opozita dorëzoi mandatet. Zhvillohet protestë paqësore para Parlamentit

Protesta e opozitës para sallës plenare të Parlamentit rezultoi e qetë, pas një presioni shumë të fortë ndërkombëtar, që në kor kërkonte evitimin e episodeve të dhunës dhe gjuhës së ashpër. Ndryshe nga sa ndodhi të shtunën, deputetët e opozitës iu drejtuan qytetarëve njëri pas tjetrit me mesazhe të shkurtra, të cilat i përmblodhi në […]