Tag: Opozita

 • Kiri Hajdari flet për protestën: Me Rudinën mënyra të ndryshme, qëllimi i njëjtë

  Kiri Hajdari flet për protestën: Me Rudinën mënyra të ndryshme, qëllimi i njëjtë

  Kiri Hajdari, djali i ish deputetit të PD Azem Hajdari, ka shpjeguar praninë e tij në protestën e opozitës në kohën kur e motra e tij Rudina nuk ka dorëzuar mandatin si kolegët e saj. Reagimi i plotë: Miq të dashur protestues Protesta e sotme ishte simbol i uraganit opozitar dhe mbi të gjitha revoltës…

 • Kuvendi në seancë, opozita grumbullohet në protestë

  Kuvendi në seancë, opozita grumbullohet në protestë

  Teksa brenda godinës së Parlamentit, deputetët e mazhorancës janë grumbulluar për të zhvilluar seancën plenare, një grup mbështetësish të opozitës janë grumbulluar për të protestuar. Ashtu edhe siç pritej, kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë fjalën para protestuesve. Basha thirrje policisë: Arrestoni Ramën!Kreu demokrat Lulzim Basha, në fjalën e mbajtur në protestë bëri thirrje…

 • Opozita dorëzoi mandatet. Zhvillohet protestë paqësore para Parlamentit

  Opozita dorëzoi mandatet. Zhvillohet protestë paqësore para Parlamentit

  Protesta e opozitës para sallës plenare të Parlamentit rezultoi e qetë, pas një presioni shumë të fortë ndërkombëtar, që në kor kërkonte evitimin e episodeve të dhunës dhe gjuhës së ashpër. Ndryshe nga sa ndodhi të shtunën, deputetët e opozitës iu drejtuan qytetarëve njëri pas tjetrit me mesazhe të shkurtra, të cilat i përmblodhi në…