Më shum

  Vallet e mrekullueshme arvanitase, në Aspropyrgos

  Vallet e mrekullueshme arvanitase, në Aspropyrgos

  Vallja është kënduar në shqip dhe përshtatur. Gjendet në YouTube, ndërsa e sjellim atë sot për shikuesit besnikë të Konica.al.

  Shikojeni, shtypni butonin pëlqe e shpërndajeni këtë valle të bukur arvanitase.

  Përzgjodhi: Edmond Prifti/Konica.al
  Video bashkangjitur realizuar në shqip nga: Kryezoti (YouTube)
  Viti i realizimit: 2014
  Αρβανίτικοι Χοροί Γυναικών/Vallet e Grave Arvanitase
  Δήμου Ασπροπύργου/ Bashkia e Aspropyrgos (Greqi)
  Origjinale: https://www.youtube.com/watch?v=15LdEuICWoc

  Arvanitakis – Αρβανιτάκης
  Arvanites Portal

  Si vallëzojnë e kërcejnë në shqip, arvanitasit

  Vallet e mrekullueshme arvanitase, në AspropyrgosVallja është kënduar në shqip dhe përshtatur. Gjendet në YouTube, ndërsa e sjellim atë sot për shikuesit besnikë të Konica.al. Shikojeni, shtypni butonin pëlqe e shpërndajeni këtë valle të bukur arvanitase.Përzgjodhi: Edmond Prifti/Konica.alVideo bashkangjitur realizuar në shqip nga: Kryezoti (YouTube)Viti i realizimit: 2014Αρβανίτικοι Χοροί Γυναικών/Vallet e Grave ArvanitaseΔήμου Ασπροπύργου/ Bashkia e Aspropyrgos (Greqi)Origjinale: https://www.youtube.com/watch?v=15LdEuICWocArvanitakis – ΑρβανιτάκηςArvanites Portal

  Posted by Konica on Saturday, October 7, 2017

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here