Categories
Lajme

Ndarja nga jeta e nëntetares Hasanaj, nesër ditë zie kombëtare

Këshilli i Ministrave, ka vendosur që nesër, datë 10 Maj 2019 të shpallet dite zie kombëtare në nderim të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, rënë në krye të detyrës gjatë misionit të saj jashtë vendit.

Sipas këtij vendimi, në të gjitha institucionet shtetërore flamujt do të ulen në gjysmështizë dhe në orën 12 do të mbahet një minutë heshtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *