Tag: lajme nga politika

 • Opozita hodhi hapin për të marrë pjesë në zgjedhje, PD sqaron situatën

  Opozita hodhi hapin për të marrë pjesë në zgjedhje, PD sqaron situatën

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka reaguar në një komunikatë për shtyp lidhur mbi interesimin e medias për Porosinë që ëshët drejtuar degëve për propozimin e anëtarëve që i takojnë PD-së në KZAZ. Bardhi tha se kjo lëvizje bëhet me qëllim për të shmangur manipulimin që Rama kërkon tu bëjë zgjedhjeve, duke regjistruar kandidatë të paligjshëm…

 • KQZ regjistron Bindja Demokratike në zgjedhje

  KQZ regjistron Bindja Demokratike në zgjedhje

  Partia Bindja Demokratike e Astrit Patozit regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e vendore të 30 Qershorit. Me 4 vota pro dhe 1 kundër të kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri, kjo forcë hyn tashmë zyrtarisht në garën elektorale. Partia Demokratike e vlerësoi të paligjshëm regjistrimin e subjektit më të ri politik. Përmes një statusi në rrjetet…

 • PD krijon nesër koalicionin opozitar, ja partitë që do nënshkruajnë

  PD krijon nesër koalicionin opozitar, ja partitë që do nënshkruajnë

  Mësohet se nesër në orën 09:00 të mëngjesit PD do të nisë firmosjen e marrëveshjeve për krijimin e koalicionit opozitar. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër. Mësohet se kjo do jetë një nga pikat e marrëveshjes…

 • Rudina Hajdari flet si kryetare e PD e sulmon Berishën, Bashën e Kryemadhin

  Rudina Hajdari flet si kryetare e PD e sulmon Berishën, Bashën e Kryemadhin

  Deputetja e PD-së Rudina Hajdari e ka nisur fjalën e saj sot në Kuvend duke diskutuar për Reformën Zgjedhore, e cila pret ende PD-në. ‘’Komisionit të reformës zgjedhore i ka mbaruar mandati, që në datën 21 shkurt pa bërë asgjë, ju nuk e keni bërë marrëveshjen me oppzitën e re që është këtu sot. Erdhi…