Shëndeti

Çfarë Ndodh Në Organizëm Nëse Nuk Pini Kafen E Mëngjesit

Kafeina dhuron energji, e bën njeriun të jetë më i vëmendshëm dhe më i motivuar. Foto: Flickr Njerëzit që preferojnë…

11 months ago

Si Të Hidratohesh Shpejt e Në Mënyrën e Duhur

Uji luan një rol shumë të rëndësishëm në hdiratimin e organizmit dhe mungesa e tij shkakton shumë probleme. Foto: Flickr…

11 months ago

Gabimet Që Rëndojnë Shëndetin e Stomakut – Çfarë Duhet të Bëni Kujdes

Këshillat Më Të Mira Për Shëndetin e Organizmit. Foto: Flickr Sistemi tretës dhe shëndeti i stomakut në përgjithësi merret shpesh…

11 months ago

Çdo Dhimbje Koke Sinjalizon Një Problem Shëndetësor – Çfarë Duhet Të Dini

Dehidratimi, pozicionimi i keq i trupit dhe lodhja e syve janë disa prej shkaktarëve të dhimbjeve të kokës. Foto: Flickr…

11 months ago

Uji i Freskët Detoks për Humbjen e Peshës së Tepërt

Ujrat detoks siç quhen ndryshe, janë të mrekullueshme për të nxjerrë nga trupi çdo lëndë të panevojshme. Foto: Flickr Përgjatë…

11 months ago

Çfarë Duhet të Dini Për Pirjen e Kafesë Nëse Vuani Nga Aciditeti Në Stomak?

Kur kafeja pihet në mëngjes, njeriu bëhet më alert dhe më i vëmendshëm por këto të dyja zbehen shumë shpejt…

11 months ago

Lëngu i Pjeprit Zgjidhja E Freskët Për Rënien Nga Pesha

Një metabolizëm i shpejtë pengon formimin e depozitave dhjamore dhe shkrin ato ekzistuese. Foto:Flickr Pjepri është nga frutat më të…

11 months ago

Të Pish Vezë – Sekreti i Një Organizmi Super Të Fortë

Vezët e pagatuara janë të tejmbushura si me proteina ashtu edhe me yndyrna të mira. Foto: Flickr Idea e pirjes…

12 months ago

Si të Përdorni Kosin Për Infeksionet e Mykut

Simptomat kryesore të këtyre infeksioneve përfshijnë: kruarjet, djegiet, sekrecionet dhe dhimbjet gjatë urinimit. Foto: Flickr Më shumë se gjysma e…

12 months ago

Majdanoz, Limon, Uthull Molle për Uljen e Peshës

Majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antioksidantë, vitamina dhe minerale. Foto: Flickr Ka shumë njerëz që shkojnë përtej…

12 months ago

Kos, Mjaltë, Arra në Mëngjes Për Fuqi Gjatë Ditës

Nëse hani kos me mjaltë dhe arra, vlerat ushqimore dhe shëndetësore të këtyre produkteve shtohen ndjeshëm. Foto: WebLibrary Informacionet për…

12 months ago

Frutat Dhe Perimet e Kuqe Për Zemrën, Gjakun dhe Trurin

Shegët përmbajnë vitaminë K, e rëndësishme për koagulimin e gjakut. Foto:Flickr זני פירות וירקות, פרי פיתוח ישראלי, מוצגים בפני באי…

12 months ago

Aloe Vera dhe Kos – Të Gjitha Vlerat e Trajtimit Natyral të Fytyrës

Për të përfituar sa më shumë nga këta dy përbërës ju sugjerojmë t’i bashkoni e të krijoni një trajtim të…

12 months ago

5 Arsye Përse Duhet Të Hani Më Shumë Fruta Deti Këtë Verë

Ekspertët thonë se konsumi i bollshëm i produkteve të detit mund të ulë ndjeshëm rrezikun e shfaqjes së sëmundjeve të…

12 months ago

Lëngu i Hudhrave – Përdorimet e Forta në Mjekësinë Popullore

Hudhra përmban antioksidantë dhe parandalon mpiksjen e gjakut, duke i ardhur në ndihmë veshkave. Foto: Flickr Lëngu i hudhrave është…

12 months ago

Pesë Gjëra Fantastike Që Bën Truri Kur Je Në Gjumë

Funksionet e Trurit Gjatë Gjumit. Foto: Flickr Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky…

12 months ago

Ushqimet Që Duhet Të Hani Në Mëngjes Për Uljen e Tensionit Të Lartë

Të dhënat e AgroWeb.org këshillojnë konsumin e kosit të shtëpisë dhe pasurimit të tij me fruta dhe mjaltë. Foto: Flickr…

12 months ago

Trajtimi me Bimën Medicinale Kundër Problemeve me Aneminë

Manteli i Zonjës është përdorur që në Mesjetë, për të trajtuar disa sëmundje, veçanërisht për të shëruar plagët. Foto: Flickr…

12 months ago

Shtatë Shenjat e Hershme që Tregojnë se Keni Probleme me Kockat

Sinjalet qe jep trupi kur preket nga semundja e artritit. Foto: Flickr Kockat janë pjesa më rezistente dhe njëkohësisht më…

12 months ago

Çfarë Ndodh Në Organizëm Kur Hani Shumë Hudhra

Hudhra është e mirë kundër infeksioneve por edhe për uljen e tensionit të gjakut apo kolesterolit.Foto: Flickr Hudhra është një…

12 months ago