Më shum

  Post Shqip

  0 COMMENTS
  18 POSTS

  featured

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...
  - Advertisement -

  Latest news

  19 qytetet, ku nga e hëna do të lëvizet pa leje

  Nga dita e hënë do të ketë një lehtësim të posaçëm të lëvizjes me këmbë ose makinë në 17 qytete të vendit, të cilat...

  Blerje për situatën Covid-19, qeveria shqiptare aplikon kontrata sekrete, i shmanget pjesëmarrjes dhe transparencës

  Ish-kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano, më 13 mars të vitit 1998 realizoi një vizitë katër ditore në Izrael. Pritja për Nanon ka qënë e...

  Basha mbledh strukturat e PD: Të jemi zëri i halleve dhe problemeve të njerëzve

  Ish-kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano, më 13 mars të vitit 1998 realizoi një vizitë katër ditore në Izrael. Pritja për Nanon ka qënë e...

  Të hënën nisin punë taksistët, rregullat për shoferët dhe pasagjerët

  Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton masat që duhet të marrin shoferët e taksive që fillojnë punën nga e hëna dhe...

  Monika Kryemadhi: Na shikoni ne që bëjmë si pjeshka blloku kur postojmë në Instagram, por nuk është kjo jeta. Shqiptarët do ta shqyejnë Ramën

  Monika Kryemadhi i është rikthyer akuzave ndaj kryeministrit Edi Rama.  Kryemadhi shprehet se shefi i qeverisë do të ketë një fund të keq. Ajo...

  Revoltë tek 313, Redjan Rraja dhe tre të tjerë kërkojnë të digjet burgu

  13 raste me COVID-19 në burgun 313 kanë alarmuar institucionet shqiptare të drejtësise ku edhe kanë nisur hetimet. Regjimi i ashpër i “41 bis”...

  Kryemadhi: Çështja e koronavirusit është një konspiracion, që ka të bëjë me gjëra të tjera

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është e mendimit se COVID-19 është një konspiracion. Në një lidhje direkte në Ora Neës, shprehu dyshimet se koronavirusi...

  Kina i dhuron Shqipërisë 5000 kite testesh dhe veshje mbrojtëse, maska dhe doreza

  Zv. ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka pritur në Rinas mbi 5 mijë kite testesh. I pranishëm ka qenë edhe ambasadori i Kinës në Tiranë,...

  Në 24 orët e fundit prangosen 7 persona për vepra të ndryshme penale

  Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 7 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Në pranga është vënë edhe një shtetase me inicialet...

  Ndryshimet në Kodin Penal, Meta: Kauza e 2 Marsit qëndron

  Presidenti Ilir Meta thekson se do të jetë gjithmonë krah përpjekjeve për të rikthyer Shqipërinë në shinat e Kushtetutës. Në intervistën për emisionin “Kjo...

  Rama: Nesër deri në 11:00 do dalin nënat me fëmijët, burrat do gatuajnë

  Ish-kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano, më 13 mars të vitit 1998 realizoi një vizitë katër ditore në Izrael. Pritja për Nanon ka qënë e...

  Sherr në Fier, polici rreh gazetarin sepse kishte dalë me të dashurën e tij (VIDEO)

  Ndonëse në kohë karantinë në qytetin e Fierit ka plasur një sherr mbrëmjen e sotme. Sic raporton News 24, njëri prej personave të përfshirë...

  Ndërron jetë një pacient i prekur nga koronavirusi

  Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë një pacient 60-vjeçar në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi, i konfirmuar me COVID19.60-vjeçari R.K nga Tirana ishte i shtruar...

  Aksidentoi për vdekje kalimtarin dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet shoferi

  Policia e Durrësit ka arrestuar nje drejtues mjeti, i cili u perfshi ne nje aksident dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes....

  Rama iu përgjigjet akuzave të PD për tenderat me një video të veçantë: S’ka asnjë kontratë sekrete

  Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet akuzave të opozitës për tenderat e qeverisë për të përballuar situatën e shkaktuar nga COVID-19 duke publikuar në faqen...

  Shtetet ku mund të udhëtohet pa viza me pasaportë shqiptare

  Shqipëria ka shënuar një përmirësim në drejtim të lëvizjes së lirë të qytetarëve pa viza. Këtë e konfirmon edhe raporti i fundit...

  Pjesëmarrje historike e kandidateve në Itali, 95 kandidatë shqiptarë në garë

  Pjesëmarrje historike e kandidateve shqiptare në Itali. Ajo mbërrin në 95 kandidatë, si shprehje e integrimit të komunitetit shqiptar në shoqërinë italiane.

  Rikthehen tensionet në Jug. Ekstremistët grekë heqin tabelat në gjuhën shqipe

  Rikthehet sërish debati i tabelave dygjuhëshe në jug të vendit. Disa foto të publikuara nga historiani Arben Llalla tregojnë se si tabelat...
  - Advertisement -

  Most Commented

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...
  - Advertisement -

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...