More

  BE

  - Advertisement -

  Takimi Rama-Merkel, Cakaj: Gjermania, pro negociatave me BE

  Ministri i Punëve të Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj komenton takimin e kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane Angela Merkel, të zhvilluar sot në...

  BE paralajmëron për një Brexit pa marrëveshje

  Komisari evropian për Çështjet Ekonomike dhe Financiare, Pierre Moscovici në lidhje me procesin e largimit të Britanisë së Madhe nga Unioni tha se “Ndodhemi...

  Forcohen rregullat e internetit, ja çfarë vendoset në Bruksel

  Londër – Bashkimi Europian po kujdeset për të drejtën e autorit dhe po vendos rregulla më të qarta sa i takon përdorimit të internetit. Parlamenti...

  Dialogu Kosovë-Serbi, ekipi negociator kosovar shkon në Bruksel të martën

  Ekipi negociator i Kosovës takohet të martën në Bruksel, me të ngarkuarën e BE-së për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini.
  - Advertisement -

  Must Read

  - Advertisement -