Tag: Tiranë

 • Historia e Zogut të Zi në Tiranë

  Historia e Zogut të Zi në Tiranë

  Kushdo që jeton në Tiranë e njeh zonën e Zogut të Zi, ose dhe ata që nuk e dinë të paktën e kanë dëgjuar. Zogu i Zi është rreth-rrotullimi ku lidhet rruga e Durrësit me rrugën Dritan Hoxha. Ky rreth-rrotullim është ndryshuar disa herë në këto vite. Për të gjithë kureshtarët që duan të dinë…

 • Ani, këngëtari 22-vjeçar i Hip-Hop-it

  Jam në Amerikë, dëshiroj që këngët e mia të jenë një surprizëAni Hasanas, këngëtari i mirënjohur i Hip-Hopit, nga Tirana, mbërriti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në tetor të vitit 2018. Që prej asaj dite vijon të jetë në këtë shtet të madh, ku gjenden shumë shqiptarë. Udhëtimin e tij drejt këtij vendi e…

 • Kur Tirana ishte mëhallë – kronikë kur ekranet mungonin

  Kur Tirana ishte mëhallë – kronikë kur ekranet mungonin

  Tirana paqësore dhe e pasur me dashuri kishte personazhet e vetë popullorë që ende sot kanë eko-n e tyre urbane. Kaluar gojë më gojë, sy më sy dhe sot ata tingëllojnë kaq autentikë  sa nuk i shpëton dot shprehjen “ah .. poooo!!!”. Flasim shpesh për histori trimash, herojsh apo edhe luftërash të fituara e të…

 • Alarm për bombë në Tiranë, policia blindon zonën në Unazën e Re

  Alarm për bombë në Tiranë, policia blindon zonën në Unazën e Re

  Në Unazë te Re, tek rrethrrotullimi i dytë, në asfalt në anë të bordurës, është konstatuar një pako ku dyshohet se brenda saj ka lëndë shpërthyese. Në vendngjarja po shkojnë ekspertët e repartit antieksploziv të RENEA-s për veprime të mëtejshme. Shërbimet e policisë kanë marrë masa duke vendosur perimetrin e sigurisë. Policia ka realizuar shpërthimin…