Tag: Foto

 • Objekte të lashtësisë me teknologji të pashpjegueshme / FOTO

  Objekte të lashtësisë me teknologji të pashpjegueshme / FOTO

  Në këtë artikull do ju prezantojmë me disa objekte të lashtësisë që për kohën kanë pasur një teknologji shumë të avancuar. Lexoni me kujdes. Artifaktet aerodinamike të Kimbajave, 1000 vjet para erës sonë (Foto 1) Zaret romakë me 10 faqe që nuk përmenden gjëkundi (foto 2 dhe 3) Bateria e Bagdadit, 250 vjet para erës…

 • Mblidhen protestuesit/ Policia në gadishmëri, mungojnë efektivet femra

  Mblidhen protestuesit/ Policia në gadishmëri, mungojnë efektivet femra

  Kanë filluar të mblidhen protestuesit përpara Parlamentit ku dhe do të nis protesta e opozitës.  Opozita vendosi të protestojë sot pasi Konferenca e Kryetarëve mori vendim të zhvillonte seancën e së enjtes së kaluar pasdite në orën 17:00. Ndërkohë policia ka marrë edhe masat për të siguruar vijimësinë normale të saj. Një numër i madh…

 • Momenti kur Garda e Policia mbrojnë Klosin nga protestuesit

  Momenti kur Garda e Policia mbrojnë Klosin nga protestuesit

  Ndërsa protestues të shumtë janë mbledhur para parlamentit një situatë e tensionuar është krijuar në rrugën ku hyjnë deputetët. Gazetarja pohoi për “BalkanWeb” se në momentin që ka qenë duke hyrë në parlament ministri Blendi Klosi protestuesit kanë tentuar ta qëllojnë me sende të forta. Por e menjëhershme ka qenë ndërhyrja e Gardës dhe fatmirësisht…