Tag: Policia

 • Policia ushtarake merr në ruajtje aeroportin e Rinasit

  Policia ushtarake merr në ruajtje aeroportin e Rinasit

  Në aeroportin e Rinasit kanë mberritur Forcat e Armatosura qe kane nisur dislokimin ne ruajtje te objektit. Makinat e Policisë Ushtarake janë parë të hyjnë në Komandën Ajrore të Forcave të Armatosura, që ndodhet pranë Rinasit. Policia Ushtarake do të marrë kontrollin në perimetrin e jashtëm të aeroportit Kombëtar “Nënë Tereza” në Rinas. Efektivë të…

 • Vrasjet në Shkodër, shkarkohet nga detyra shefi i Komisariatit

  Vrasjet në Shkodër, shkarkohet nga detyra shefi i Komisariatit

  Pas vrasjeve të ditëve të fundit në Shkodër, shefi i Komisariatit të Shkodrës, Vasil Çela, është shkarkuar nga detyra. Mësohet se Vasil Çela zëvendësohet nga Lorenc Meta, i cili do të jetë nga sot shefi i ri i Komisaritit të Shkodrës.

 • Mblidhen protestuesit/ Policia në gadishmëri, mungojnë efektivet femra

  Mblidhen protestuesit/ Policia në gadishmëri, mungojnë efektivet femra

  Kanë filluar të mblidhen protestuesit përpara Parlamentit ku dhe do të nis protesta e opozitës.  Opozita vendosi të protestojë sot pasi Konferenca e Kryetarëve mori vendim të zhvillonte seancën e së enjtes së kaluar pasdite në orën 17:00. Ndërkohë policia ka marrë edhe masat për të siguruar vijimësinë normale të saj. Një numër i madh…

 • Momenti kur Garda e Policia mbrojnë Klosin nga protestuesit

  Momenti kur Garda e Policia mbrojnë Klosin nga protestuesit

  Ndërsa protestues të shumtë janë mbledhur para parlamentit një situatë e tensionuar është krijuar në rrugën ku hyjnë deputetët. Gazetarja pohoi për “BalkanWeb” se në momentin që ka qenë duke hyrë në parlament ministri Blendi Klosi protestuesit kanë tentuar ta qëllojnë me sende të forta. Por e menjëhershme ka qenë ndërhyrja e Gardës dhe fatmirësisht…

 • Grabitet biznesmeni, shoqërohen në polici 5 persona

  Grabitet biznesmeni, shoqërohen në polici 5 persona

  Grabitet biznesmeni, shoqërohen në polici 5 persona