shqip news

Banka Botërore: Taksat mbi rrogën në Shqipëri janë dy herë më të larta se në rajon

Banka Botërore vlerëson se taksat mbi pagën në Shqipëri janë dy herë më të rënda se sa në vendet e…

2 years ago

Aksident në Kosovë, humbin jetën 3 persona, dy të tjerë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Kosovë, ku si pasojë kanë humbur jetën tre persona. Ngjarja…

2 years ago

Ahmet Gjanaj kandidat për Parlamentin Evropjan dhe Luiza Duraku për Parlamentin belg

Ndodhë për herë të parë që dy shqiptarë të hynë në garë për deputet,Ahmet Gjanaj ka kandiduar për Parlamentin Evropjan…

2 years ago